Novoroční ohňostroj potvrzen!

Publikoval admin v

(Praha 18. prosince 2019) Pražané o svoji tradiční formu oslav příchodu nového roku nepřijdou! Velkolepý ohňostroj 1. ledna opět ozáří nebe nad českou metropolí, a lidé tak budou mít příležitost přivítat příchod jubilejního roku 2020. Spolek Ohňostroj pro Prahu z. s., který ve spolupráci s předchozími organizátory novoročních ohňostrojů akci připravuje, včera konání potvrdil. Spolek také pokračuje v osvětě o pyrotechnice, které se ještě více chce věnovat i další rok.

Praha se dočká novoročního ohňostroje 1. 1. 2020 v 18:00, tak jako každý rok. Ohňostroj bude financován spolkem Ohňostroj pro Prahu z. s., který se o zajištění této novoroční show zasadil a na celé akci spolupracuje s realizátory pěti posledních novoročních ohňostrojů v Praze. „Jsme rádi, že jsme spolupráci navázali, protože tak máme k dispozici neuvěřitelné know-how, a i díky tomu jsme dokázali celý projekt dotáhnout před zdárný konec,“ říká předseda spolku Jan Šaršoun, který dodává, že klíčová je i spolupráce s MČ Praha 2, která ohňostroji poskytla záštitu a místo pro odpal.

Spolek nedávno ohlásil, že k patnáctému prosinci by rád uzavřel veškeré dohady, zdali ohňostroj bude, nebo nebude. Nešťastně zvolené datum připadající na neděli tak spolku i všem doufajícím přineslo další den čekání. „Včera se nás několik lidí dotázalo, zdali stále mohou náš spolek podpořit, i když bylo po smluveném termínu, kdy mělo padnout rozhodnutí. Proto jsme vyčkávali. Náš spolek můžete samozřejmě podporovat stále, zde šlo pouze o to, zdali náš spolek bude mít dostatečné prostředky, či nikoliv,“ těmito slovy na sociální síti pak včera v ranních hodinách spolek potvrdil, že má dostatečné finance k zajištění všech svých činností.

Předseda také potvrdil, že spolek má dlouhodobé cíle a neustává v práci na osvětě o pyrotechnice a své kampani #NEBUDUSTŘÍLET, zároveň dodává, že je to nejspíše vůbec poprvé, kdy milovník ohňostrojů chce zároveň snížit množství odpalované pyrotechniky. „Nechceme lidem nic zakazovat, to určitě ne, toho tu bylo dost. Víme, že si to někdo bez toho nejspíš nedokáže představit, s tím asi osobně nemám problém, ale bylo by krásné, kdyby se ti lidé aspoň domluvili v rámci komunit, jako jsou sídliště či SVJ a šli potom tu pyrotechniku odpalovat naráz, na nějaké bezpečné místo. Mohli bychom potom prožít silvestr, kdy bude přes den relativní klid, v nějaký čas se objeví první vlna odpalujících tatínků, které chtějí udělat radost dětem, a potom bude do půlnoci zase klidněji.“

Šaršoun také nastínil plány do příštího roku, kdy by chtěl zajistit ještě více přednášek o bezpečném a střídmém zacházení se zábavní pyrotechnikou. Také chce iniciovat schůzky s předními obchodními řetězci v České republice, aby omezili, případně zcela vypustili sortiment zábavní pyrotechniky ze svého prodeje. „Byl bych rád, kdyby nám s naší činností pomohli i velké obchodní řetězce, pro které zábavní pyrotechnika není klíčovým celoročním produktem, a tak by část daného sortimentu, zejména dělobuchy a petardy, mohli z prodeje vynechat. V zahraničí se již něco takového povedlo,“ dokončuje Šaršoun.

Kategorie: Tisk

2 komentáře

René · 30. 12. 2019 v 16:34

Hello. Can you tell me which company will be shooting this new year’s fireworks in Prague 2?

Thank you and happy new year 2020!

    admin · 2. 1. 2020 v 21:12

    Hello, it was MAKALU Fireworks, the same as the last five years 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *